Historie Zlatnictví Balcar

Krásné šperky patrně nikdy nevyjdou z módy, obzvlášť, jsou-li ručně vyráběné. Stylové snubní prsteny , zásnubní prsteny, investiční diamanty nebo originální doplňky ze zlata – to vše, a ještě mnohem víc, pochází z dílny zlatnictví Balcar Diamonds

Pan Balcar, majitel klenotnictví na ulicích Minská a Úvoze v Brně, představuje již třetí generaci zlatníků v rodině – po svém dědovi a otci pokračuje v rodinné tradici vlastnoruční výrobou šperků. O tom, že se jedná o staré (a v dnešní době neobvyklé) řemeslo, není třeba pochybovat. „Byl jsem k výrobě šperků veden odmalička. Jako malý kluk jsem dostával od táty levné modely, které jsem se učil lepit. Tento koníček pokračoval drahými a složitými kousky, na kterých jsem se naučil trpělivosti a zručnosti,“ prozrazuje pan Balcar svou motivaci. Záhy po ukončení střední umělecké školy v Turnově se postavil na vlastní nohy. Zpočátku mělo jeho zlatnictví skromnou podobu, ale se zvyšující klientelou se i sám majitel rozhodl, že posune byznys na vyšší úroveň: „Po pár letech jsem se rozhodl, že chci vyrábět kvalitní a luxusní šperky s přírodními kameny a brilianty, což se mi podařilo.“

Zlatnictví Balcar působí na trhu již od roku 2001. Nabídka jeho služeb se během let neustále rozšiřovala a nyní nabízí vskutku komplexní servis.

V roce 2015 se otevřelo zákazníkům nové zlatnictví Balcar Diamonds které se specializuje na výrobu diamantových šperků.Zákazníci si tak mohou vybrat šperky podle vlastního vkusu. Kromě nabídky na prodejně má tak klient možnost si nechat vyrobit šperk podle vlastních představ a návrhů. „V nabídce máme k výběru z mnoha druhů přírodních kamenů různých velikostí, tvarů a odstínů barev. Zákazník má tudíž přímo na místě možnost vybrat si, který z přírodních kamenů či diamantů se mu zamlouvá. Od toho se poté také odvíjí cena šperku. Proto je částka individuální až po konkrétní domluvě se zákazníkem,“. Zakoupeným produktům garantuje klenotnictví Balcar Diamonds celoživotní servis. Co to znamená? „U prstenu si můžete pod pojmem servis představit jeho zvětšování, zmenšování, povrchové úpravy - jako je třeba matování, nebo naopak leštění - a samozřejmě čištění šperku“, dodává majitel.

A čím jsou produkty, jenž Balcar Diamonds nabízí, odlišné od konkurence? „V Brně je pouze pár zlatnictví, kde si můžete vybrat přírodní kámen a určit, jakou podobu bude mít váš šperk. Od konkurence se tedy odlišujeme vlastnoruční výrobou, individuálním přístupem k zákazníkům, bohatým výběrem a celkovým servisem.“ Opravy a případné reklamace provádí Balcar Diamonds do druhého dne, výrobu na zakázku je schopen splnit do tří dnů.

Není asi žádným překvapením, že klientelu tvoří především stálí zákazníci. Pan Balcar vidí důvod, proč se zákazníci vždy rádi vrací, v tom, jakou péči věnuje svým výrobkům. „Stane se třeba, že zákazník potřebuje narychlo opravit šperk a nechá ho opravit jinde. Následně se však vrací k nám s prosbou, abychom ho dali opět do původního stavu. Proto si pak klient tento čin rozmyslí a navštíví s jakýmkoli problémem pouze nás,“ prozrazuje majitel zlatnictví.

Co dodat na závěr? „Přáli bychom si mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám rádi budou vracet,“